(0) Adet
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
TÜM KATEGORİLER
  Close
  Filters
  Tercihler
  Arama

  SideFER GB 30 Yumuşak Jelatin Kapsül

  65,00 ₺
  Detaylı bilgilendirme için yetkililerimize 0850 325 50 50 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz. Gebelikte Gıda Takviyeleri makalemizi incelemeyi unutmayın.
  Ürün özellikleri
  Ürün Hakkında Sukrozomiyal Demir, Omega-3, Folik Asit, Vitamin ve Mineral içeren takviye edici gıda.
  Kullanım Bilgisi Yetișkinler için günde 1 kere 1 kapsülün bir bardak dolusu su ile yutulması tavsiye edilir.
  Omega 3 100 mg
  C Vitamini 70 mg
  Demir 17 mg
  Çinko 7 mg
  Vitamin E 4 mg
  Vitamin B5 3 mg
  Vitamin B6 1,60 mg
  Beta Karoten 1,800 mcg
  Vitamin B2 0,80 mg
  Vitamin B1 0,70 mg
  Bakır 0,70 mg
  Flor 0,530 mg
  Folik Asit 400 mcg
  İyot 150 mcg
  Biotin 75 mcg
  Vitamin K 35 mcg
  Selenyum 30 mcg
  D3 Vitamin 10 mcg
  B12 Vitamin 2 mcg
  Niasin 14 mg
  Kargo Bilgisi Ücretsiz
  Omega 3 
  Omega 3 yağ asitleri, beslenme ile alınması gereken çoklu doymamış yağ ailesidir. Ayrıca n-3 veya ω-3 yağ asitleri olarak da adlandırılır. Sağlık için ihtiyaç duyulan gerekli yağ asitleri olarak bilinirler. Ancak vücut diğer bazı yağlar gibi omega 3 yağ asitlerini kendisi üretemez. Çoklu doymamış kısım, yağ asitlerinin kimyasal yapılarında çift bağlaraa sahip olduğu anlamına gelir. Omega 6 yağ asitleri bir diğer çoklu doymamış yağ türüdür. Omega isimlendirme kuralı, yağ asidi molekülü üzerindeki çift bağın yerleştirilmesi ile ilgilidir. Omega-3'ler, omega ucundan 3 adet karbon atomu yerleştirilen ilk çift bağa sahiptir. Kısaca omega-3 yağ asitleri vücudunuzun ihtiyacı olan, ancak kendi başına üretemediği çoklu doymamış yağlardır. Bu nedenle esansiyel yağ asitleri olarak sınıflandırılırlar.
   
  C vitamini
  C vitamini, diğer adıyla askorbik asit; besin ya da takviyelerden alınan ve suda çözünebilen bir vitamindir. Sağlığımız için vazgeçilmez bir önemi vardır. Kolajen oluşumunda görev alarak, daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olabilmemize olanak tanır. Yüksek tansiyonu dengeleme, demir eksikliğini önleme ve doku onarımına yardımcı olma gibi pek çok görevi bulunur. Eksikliğinde kişide anemi, ciltte morarma, bağışıklık sisteminde zayıflama, diş etlerinde kanama ve diş kaybı gibi komplikasyonlar görülebilir. C vitamini, vücudun kendisi tarafından üretilemeyen, esansiyel bir vitamindir. Vücut, bu vitamini üretemediğinden, besin tüketimi ile vücuda alınmalıdır.
   
  Demir
  Demir minerali vücudumuz için olmazsa olmazlardan biridir. Çünkü vücutta oksijenin taşınması gibi çok önemli bir görev üstlenmektedir. Demir minerali çocuk gelişiminde de çok önemli bir ol oynar. Aynı zamanda da bağışıklık sistemini düzenler ve güçlendirir. 
   
  E Vitamini
  Günlük yiyeceklerde yeterli miktarlarda bulunduğundan insanlarda yetersizlik belirtilerine sıklıkla rastlanmamaktadır. Çok önemli bir vitamin olan E vitamini yağda erir, güneş ışınlarına duyarlıdır. Oksijen ve demir ile hemen okside olur, emilimi için safra asitlerine ihtiyaç vardır. Bitkisel sıvı yağ miktarı arttığında vitamin E’ye ihtiyaç artar.
   
  B5 Vitamini
  Panthenol ve pantotenik asidin alkol ile birleşimi sonucu oluşan bir bileşiktir.Yağ oluşumunu azaltarak sivilce oluşumunu önleyen hatta bakım endüstrisinde ciltte nemi tutma özelliğinden kaynaklı kullanılan bir vitamindir. B5 vitamininde bulunan bu özellikler sayesinde cilt sağlıklı ve pürüzsüz hale gelir ve yaşlanma yavaşlar. Ayrıca böbrek üstü adrenal bezlerden cinsiyet ve stres hormonlarının ve kan hücrelerinin üretiminde rol alır. Sağlıklı bir sinirim sistemi, karaciğer ve sinir sisteminin düzgün işleyişi için B5 vitaminine ihtiyaç vardır.
   
  B6 Vitamini
  Aktif formu piridoksin-5-fosfat (P5P) olan B6 vitamini,  protein metabolizmasında aminoasit üretiminde ve DNA tamirinde görevli yaklaşık 100 enzim için koenzim olarak kullanılır.
   
  B2 Vitamini
  Aktif formu riboflavin-5-fosfat olan B2 vitamini, flavin mononükleotid (FMN) ve flavin adenin dinükleotid (FAD) adında büyüme ve gelişmede rol alan iki önemli koenzimi yapılarında bulundurur.
   
  Bakır Minerali
  Vücut dokusunun yenilenmesi ve kemik yapısının sağlam olması için çalışan enzimlere bakır minerali gerekir. Protein sentezlenmesi ve enerji üretilmesini sağlayan bakır minerali alyuvarların oluşumuna yardımcı olur. Bakır minerali vücutta yeterince bulunmazsa kansızlık görülür. Mineral saç ve deri sağlığı içinde çok önemli.
   
  Flor 
  Diş ve kemik sağlığımız için çok önemli bir mineraldir. Flor, diş çürümelerini, kemik ermesini ve kemik kırılmalarını engeller. Çocukların günlük 1-2 mg, yetişkinlerin ise 2-3 mg flor mineraline ihtiyaçları vardır.
   
  Folik Asit
  Folik asit vücutta çok farklı görevlere sahiptir. Vücudun yeni hücreler üretmesinde ve üretilen hücrelerin korumasında yardımcı olur. Diğer bir fonksiyonu ise kansere neden olabilecek DNA değişikliklerini önlemektir. Kemik iliğinde kırmızı ve beyaz kan hücresi yapımı, karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesi ve DNA ile RNA üretimi için gereklidir.
   
  İyot
  vücudumuz tarafından üretilmeyen, ancak besinler yoluyla temin edilebilen kimyasal bir elementtir ve tiroid hormonu yapımı için gereklidir. İyot ihtiyacı yeterli düzeyde karşılanmadığında, tiroit hormonlarının seviyesi düşer ve bir dizi sağlık sorunu ortaya çıkar.
   
  Biotin
  B grubu vitamin grubunda yer alan Biotin, vücudun belirli organlarına, hücresel reaksiyonlar ile yerleşmektedir. Özellikle karaciğerin yağlanmasının önlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Beyin ve kalp dokularında yer alan ve böbrekte, karaciğerde biriken Biotin, vücut için gerekli bir vitamindir.
   
   
  K Vitamini
  Lifli yeşil sebzelerde, özellikle brokoli ve brüksel lahanasında bol miktarda bulunan K vitamini farklı formları olan bir mikro besin çeşididir. Yağda çözünebilen, esansiyel K vitamini vücudun kanın pıhtılaşmasında görev alan bazı proteinleri üretebilmesi sırasında kullanılır.
   
  Selenyum
  Bağışıklık sisteminin, DNA fonksiyonlarının ve tiroid bezinin sağlıklı işlemesi için gerekli olan çok önemli bir mineraldir. Vücut metabolizmasında bir antioksidan olarak hareket ederek erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur. Kalp sağlığı, üreme, zihinsel sağlık, enfeksiyon ve iltihapla mücadele gibi süreçlerde yer alır. Saç ve tırnak sağlığında aktif bir mineral olan selenyum E vitaminiyle birlikte hareket edebilir veya bu vitaminin yerine geçebilir.
   
  Vitamin D3
  İnsan vücudu doğrudan güneş ışığı gördüğü zaman, vücut bu ışığın deri üzerinde sentezlenmesini sağlayarak kendi kendine D3 vitaminini üretir. D3 vitamini eksikliği demek D vitamini eksikliği demektir. D vitamini ise özellikle çocuklarda kemik büyümesine, diş gelişimine, yetişkin insanlarda kemik ve diş sağlığının korunması, yaşlı insanlarda ise kemik erimesinden korunmak için gereklidir. Ayrıca kas sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için yeterli miktarda D vitamini alınması şarttır. D vitamini eksikliği çocuklarda raşitizme, ileri yaşlarda ise kemik erimesine neden olur. Normal insanlarda kemik ağrıları, yorgunluk ve depresyon durumlarının muhtemel sebepleri arasında D vitamini eksikliği yatar.
   
  B12 Vitamini
  Vitamin B12, hayvansal gıdalarda bulunur ama ilaç olarak üretilerek kahvaltılık gevrekler gibi bazı gıdalara eklenebilir. Kırmızı kan hücreleri oluşumunda, DNA üretiminde ve beyinle sinir sisteminin sağlıklı işlemesinde çok önemli bir görevi vardır. B12 vitamini, karaciğer, kalp ve böbrek dokularında önemli oranda bulunmaktadır.
   
  Niasin 
  B kompleks vitaminlerinin üyesidir. Nikotinik asit aktivitesi gösteren piridin-3 karboksilik asit ve türevleridir. Niasin suda erir, ısı, ışık, asit, alkali ve oksijene dayanıklıdır. Niasinin amid formu nikotinamiddir. Nikotinamid, NAD ve NADP nin yapısında yer alır. Böylece hidojen ve elektron alıcılığı, CHO, yağ ve protein metabolizmasında, rodopsin sentezinde ve hücresel solunumda görev alır. 
   
   
   
   
  Yorum Yap
  • Yorum yapabilmeniz için bu hizmeti satın almış olmanız gereklidir.
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme yazabilir
  • Kötü
  • Mükemmel
  Ürün özellikleri
  Ürün Hakkında Sukrozomiyal Demir, Omega-3, Folik Asit, Vitamin ve Mineral içeren takviye edici gıda.
  Kullanım Bilgisi Yetișkinler için günde 1 kere 1 kapsülün bir bardak dolusu su ile yutulması tavsiye edilir.
  Omega 3 100 mg
  C Vitamini 70 mg
  Demir 17 mg
  Çinko 7 mg
  Vitamin E 4 mg
  Vitamin B5 3 mg
  Vitamin B6 1,60 mg
  Beta Karoten 1,800 mcg
  Vitamin B2 0,80 mg
  Vitamin B1 0,70 mg
  Bakır 0,70 mg
  Flor 0,530 mg
  Folik Asit 400 mcg
  İyot 150 mcg
  Biotin 75 mcg
  Vitamin K 35 mcg
  Selenyum 30 mcg
  D3 Vitamin 10 mcg
  B12 Vitamin 2 mcg
  Niasin 14 mg
  Kargo Bilgisi Ücretsiz
  Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bu ürünleri satın aldılar

  Forthe Droops ( 16 Pastil)

  19,80 ₺
  Detaylı bilgilendirme için yetkililerimize 0850 325 50 50 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

  Nsup - Multivitamin & Mineral Co-Q 10 - 30 V-Kapsül

  59,90 ₺
  Detaylı bilgilendirme için yetkililerimize 0850 325 50 50 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz. Gebelikte Gıda Takviyeleri makalemizi incelemeyi unutmayın.