(0) Adet
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
TÜM KATEGORİLER
  Close
  Filters
  Tercihler
  Arama

  Fue Saç Ekimi - Lokman Hekim Demet Tıp Merkezi

  5.500,00 ₺
  Saç dökülmesi hemen hemen tüm insanların hayatlarının belirli bir döneminde karşılaştıkları çok sık rastlanan bir problemdir. Kaliteli Hizmet Garantisi - Steril Ortam - Mutlu Referanslar - Tecrübeli Ekip ile saç ekimini usta ellerde yaptırmak için geç kalmayın. Detaylı bilgi ve randevu için 0850 325 50 50
  Anlaşmalı Kurum: Lokman Hekim
  Ürün özellikleri
  Ücretsiz Muayene Ücretsiz cilt analizi
  Tedavi Açıklaması Yaşın ilerlemesi, genetik hastalık veya kaza gibi çeşitli etkenler sonucu saç kaybı yaşayan kişilere yönelik gerçekleştirilen ve saçların tekrar sağlıklı ve doğal bir şekilde çıkmasını hedefleyen estetik operasyonları kapsamaktadır. Ayrıca saç ekimi; vücuttaki göğüs, kol, bacak ve özellikle de ense bölgelerinden alınan dökülmeye dirençli saç köklerinin, saç eksikliği olan bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilir.
  Tedavi Süresi Ortalama bir saç ekim seansı 5 – 9 saat kadar sürebilir.
  Önerilen Seans Sayısı Kişinin ihtiyacına göre, tek bir seans yeterli olabileceği gibi, seansların sayısı iki ya da üçe de çıkartılabilir. Seans sayısına göre fiyat artış göstermektedir.
  Tedavi Öncesi Eğer alkol kullanılıyorsa operasyondan en az 1 hafta önce bırakılmalıdır. / Aspirin gibi kan sulandırıcılar operasyonun bir hafta öncesinden bırakılmış olmalıdır. / Saçlara losyon, jöle, saç kremi gibi kimyasal ürünler sürülmemelidir. / Operasyona girmeden önce tedavisi devam eden tansiyon, şeker, kalp, ülser gibi rahatsızlıklar varsa bundan hekimin haberdar edilmesi, kullanılan ilaçların belirtilmesi gerekir. / Operasyona saçlar yıkanmış olarak gelinmesi gerekir. / Operasyon günü ve bir gün önceden itibaren kafeinli içeceklerin alınmamış olması gerekir.
  Tedavi Aşamaları Greftler (saç kümecikleri), donör bölgeden, manuel punch ya da mikromotor denilen milimetrik cerrahi cihazlar ile alınır. Alınan greftler, korunabilmeleri için, içinde besleyici bir sıvı bulunan bir kaba yerleştirilirler. Greftler, ekim işleminde kolaylık ve isabet sağlaması açısından; tekli, ikili ya da birkaç kök içeren gruplara ayrılırlar. Saç ekiminin yapılacağı alan, köklerin ekileceği kanallar açılır. Donör bölgede açılacak kanal sayısı ile ekilecek greftlerin sayısı eşit olmalıdır. Açılacak olan kanalların açısının doğru belirlenmesi, saçların doğal görünmesi bakımından büyük önem taşır. Ayrıca kanal açma işlemi esnasında, doğal bir saç çizgisi meydana getirmek de önemlidir. Sonraki aşama ise greftlerin ekilmesidir. Ekimin yapılacağı bölgede, tam olarak hangi noktalara kaçlı greftlerin ekileceğini bilmek önemlidir. Örneğin; doğal bir görünüm için ön saç çizgisine tekli greftlerin, arka bölgelere ise çoklu greftlerin ekilmesi idealdir.
  Kimlere Uygulanır Kalıcı saç dökülmesi sorunu yaşayanlar saç ektirebilirler. Saç ektirmede cinsiyet sınırlaması yoktur. Saç köklerinin alınacağı verici bölgede yeterli sayıda sağlıklı saç olduğu sürece her yaşta saç ekimi yapılabilir.
  Anestezi Sedasyon Yöntemi, Lokal Anestezi Uygulanır.
  Mevcut incelemeler
  başarılı..
  Saç ekimi yapacak doktorun niteliği çok önemliydi benım için . Beni gerçekten sıkıntıya sokan saç dökülmem yüzünden, sonunda bir şeyler yapmak istedim. Uzun bir araştırma ve iyi incelemelerden sonra bu site üzerinden bu kliniği seçtim. Randevu almak kolaydı. Evden aldık ve doğruca kliniğe gittik. Kısa bir dönüşten sonra da işleme başladık. Gerçekten personel ve heryerdesaglik ekibine teşekkür etmek istiyorum, çünkü çok rahat ve misafirperverdi.
  itibaren: mehmet güneri | Tarih: 19.09.2019 16:19
  Bu yorum yardımcı oldu mu? Evet Hayır (0/0)
  Yorum Yap
  • Yorum yapabilmeniz için bu hizmeti satın almış olmanız gereklidir.
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme yazabilir
  • Kötü
  • Mükemmel

  Kimlere Saç Ekimi Yapılır?

  Androjenik tip saç dökülmesi görülen ( yaşa, hormonlara ve ailesel kalıtıma bağlı ) erkekler, saç ekiminin en sık uygulandığı hasta grubudur. Bu nedenle erkeklerde en sık görülen estetik müdahale saç ekimidir.

   

  Saç ekimi ağrılı bir işlem midir, ağrı nasıl azaltılır?

  Günümüzde saç ekimleri sırasında acı ve ağrı hissedilmez. Çoğu hasta için düşündüklerinden çok daha az acı hissetmeleri sürprizdir.

   

  Saç Ekimini Kimler Yapmalıdır?

  Saç ekimi konusunda eğitim almış uzman sağlık personelleri tarafından yapılmalıdır.

   

  Saç Ekimi Nerede Hangi Şartlarda Yapılır?

  Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve oluşabilecek komplikasyonlara karşı hastane / tıp merkezinde yapılmalıdır.

   

  Saç Ekimi İçin Uygun Olup Olmadığımı Nasıl Anlayabilirim?

  Ense bölgesinde sağlıklı saça sahip olan kişilerin saç ektirmemesi için hiçbir neden yoktur. İsterseniz size ücretsiz bir görüşme randevusu ayarlayabiliriz. Bu sayede saç ekimine uygunluğunuzu danışabilirsiniz.

   

  Ne Kadar Saça İhtiyacım Var?

  Saç ekimi işlemlerinde ihtiyaç duyulan greft sayısı net değildir. Her operasyon kişiye özeldir. İhtiyacınız olan greft sayısı ekim gerektiren bölgenin ebadına ve durumuna göre değişkenlik gösterir

   

  Saç Ekimi İçin Yaş Sınırlaması Var Mıdır?

  İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun % 50’ sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda kişiye uygulanacak en etkili tedavi, saç ekimidir.

   

  Saç Ekiminde Yaş Faktörünün Önemi Nedir?

  Ekim işleminde yaşın belirleyici olduğu en önemli faktör, saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasıdır. Erkek tipi saç dökülmesi, hayat boyu süren bir olay olmasının yanı sıra 35 yaşından sonra dökülme hızı yavaşlar. Bu yaşların altındaki hastalarda eki yapıldığında dökülmenin devam edebileceği ve hastanın 2. veya 3. seansa ihtiyaç duyabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

   

  Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

  Saç ekimi operasyonlarının süresi alınan greft sayısına ve uygulanan tekniğe göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama bir saç ekimi operasyonunu baz alarak; saç ekim operasyonlarının 6-8 saat arasında değişiklik gösterdiği söylenebilir. Saç ekimi sonrasında kişi, iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 7 günlük bir zamana ihtiyacı vardır. Eğer bu tür endişesi yoksa 1 gün içinde günlük hayatına dönebilir.

   

  Ne Kadar Zamanda Yeni Saçlara Kavuşulur?

  İşlem sonrasında ekim alanında kırmızı kabuklanmalar görülür. Günde bir kez başınızı yıkayarak bunu önleyebilirsiniz. 5-6 gün içinde kabuklar tamamen dökülür. Kabuklarla birlikte ekilen saçlar da dökülür. Böylece 7 ila 15 gün içinde hasta ekim öncesi görünümüne döner.

  Daha sonra bir ay kadar görünümünde değişiklik olmaz. Yeni saçlar 2 ay sonra çıkmaya başlar. Hastada değişim en çok 3 ve 4. aylarda görülür. Sonraki dönemlerde saçların tamamının çıkması bazen 7-8 ayı bulmaktadır. Kişinin saç ekiminden sonra beslenmesi ve özellikle psikolojik durumu saçların çıkması açısından ciddi önem arz etmektedir.

   

  Saç Ekiminin Hasta Sağlığı Açısından Herhangi Bir Dezavantajı Var Mıdır?

  Bu işlem tamamen lokal anestezi altında yapılan son derece risksiz bir işlemdir. İşlem sonrası dönemde de sağlığı etkileyecek hiçbir yan etki bugüne kadar ortaya çıkmamıştır.

   

  Saç Ekimi Birden Fazla Uygulanabilecek Bir İşlem Midir?

  Saç ekimi, ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülmesinin devam edip etmemesine göre birden çok seansı gerektirebilir.

   

  Saç Ekiminde Uygulanan Yeni Teknikler Nelerdir?

  Bu konudaki en yeni teknik FUE (Follicular Unit Extraction) adı verilen, saçların verici bölgeden tek tek mikromotor ile alınarak, açıklık olan bölgeye, iz bırakmayan lateral slit ile kanal açıldıktan sonra yerleştirilmesi  işlemidir.

   

  Gelecekte Saç Ekiminin Yerini Alabilecek Seçenekler Olacak Mı?

  Şu anda erkek tipi saç dökülmesindeki en etkili tedavi şekli saç ekimidir. Halen saç klonlaması üzerinde çalışmalar devam etmekle birlikte henüz elde edilen bir sonuç yoktur. Eğer bu başarılırsa saçlı deriden alınacak birkaç saç folikülü, laboratuvar ortamında çoğaltılarak kişinin ne kadar saça ihtiyacı var ise saçsız alana o kadar saç ekimi yapmak mümkün olabilecektir.

    

  Bir İnsanın Kafasında Ortalama Kaç Saç Vardır? Bu Sayı Yaşla Değişir Mi?

  Bir insanın kafa derisinde 30.000 ile 60.000 arasında saç teli bulunur. Yeni doğan bir bebeğin kafa derisinin santimetrekaresinde 400 saç bulunur. 25 yaşındaki bir insanda bu sayı 200’ e düşer. 30 – 50 yaşları arasındaki saç yoğunluğu santimetrekarede 90 -150 civarındadır. Bu yoğunluk yaş ilerledikçe, belirgin saç dökülmesi olmadığı sürece, yavaş yavaş azalır.

    

  Saç Dökülmesi Ne Sıklıkta Görülür?

  Saç dökülmesi hem erkeklerde, hem de kadınlarda görülebilen bir sorundur. Fakat erkeklerdeki daha fazla göze çarpar. 25 yaşındaki erkeklerin % 25’ inin saçı biraz da olsa dökülmeye başlamıştır. Bu oran 50 yaşındaki erkekler arasında % 50’ ye çıkar.

   

  Ekilmesi  Gereken Saç Miktarını Neler Belirler?

  Ekilmesi gereken foliküler ünite sayısı belli özelliklere bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Saç dökülmesi tipi bunların içinde en önemlisidir. Gerekli saç miktarını belirleyen diğer faktörler ise saç rengi, saç telinin kalınlığı, biçimi ve saç dökülmesinin gelecek dönemde devam etme ihtimalidir.

    

  Saçlarımı Yıkarken Dökülmesi Normal Mi?

  Saç fırçalarken veya yıkarken her gün ortalama 30 – 70 saçın dökülmesi normaldir.

   

  Stres Saç Dökülmesine Neden Olur Mu?

  Stres bazı durumlarda yaygın saç dökülmesine neden olabilir. Telojen effluvium olarak da adlandırılan bu tür saç dökülmesi androgenetik alopesiden farklıdır. Stres sebebi ortadan kaldırılırsa, bu nedenle dökülen saçlar yaklaşık bir yıl içinde yeniden çıkar.

    

  Saç Ekimi İşleminden Sonra Ağrılarım Olacak Mı?

  İşlemden hemen sonra verici alanınızda veya ekim bölgenizde ağrı, sızlama, kaşınma ve karıncalanma gibi şikayetleriniz olabilir. Bu şikayetler bir günden fazla sürmez ve doktorunuzun hafif bir ağrı kesiciyi aldığınızda geçer.

   

  Saç Ekimi İşlemi Sonrası Başıma Sargı Bezi Sarılacak Mı?

  Ekim işlemi tamamlandıktan sonra, ekim yapılan alanın üzeri kapatılmaz. Sadece şeridin alındığı alanın dış etkilere maruz kalmaması için ilk birkaç gün kafa bandı takmanız istenir.

   

  Ekilen Saçlar İşlemden Hemen Sonra Dökülürse?

  Yeni ekilen saçlarınızın bir kısmı 2 – 3 hafta içinde dökülmeye başlayabilir. Endişelenmeyin, bu saç köklerinizin kan dolaşımının işlem sırasında kesintiye uğramasının sonucudur ve kaçınılmazdır. Bu dökülmeyi takiben yaklaşık 2 ay içerisinde yeni saçlarınız çıkacak ve ayda 0,8  -  1,5 cm’ lik büyüme hızına kısa sürede ulaşacaklardır.

   

  Ekilen Saçlarım Artık Hiç Dökülmeyecek Mi?

  Saç dökülmesi devam eden bir süreç olmasına rağmen, ekilen saçlarınız, saç dökülmesine en dayanıklı bölgenizden alındığı için gelecekte dökülme riski çok düşüktür.

   

  Saç Ekimi İle İstediğim Saçlara Ne Zaman Kavuşabilirim?

  Ekilen saçlarınız işlemden hemen sonra dinlenme dönemine girerler. Bu saçlar, işlemi takip eden 3 ay içinde yeniden büyümeye başlar. Ekilen tüm saçlarınız belli bir uzunluğa ulaştığında istediğiniz görünüme kavuşacaksınız.

   

  Ekilen Saç Normal Saçtan Farklı Mıdır?

  Ekilen saçlar da sizin normal saçlarınızdır. Her saç gibi normal sınırlar içinde taranabilir, yıkanabilir, şekil verilebilir ve kurutulabilir. Özel bir bakım gerektirmez.

   

  İkinci Bir İşleme İhtiyacım Olursa Ne Kadar Beklemem Gerekir?

  İlk foliküler ünite transplantasyonu işleminden 8 – 12 ay sonra ikinci işleminizi olabilirsiniz.

    

  Saç Ekimi Sonrası Olabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

  Saç ekimi yapılan kişinin akneik yapıda bir cildi olması durumunda 2 – 4 ay arası bir miktar sivilce olabilir. Fakat saçlar çıktıkça azalır ve tamamen yok olurlar.

   

  Saç Ekimi Yapan Ekipte Aranan Özellikler Nelerdir?

  Ekipteki tüm personel, sağlık profesyoneli (doktor veya hemşire) olmalıdır. Saç eğitimi ile ilgili özel eğitim almış olmalıdır.

   

  Saç ekimi için en uygun mevsim hangisidir?

  Saç ekimi her mevsim uygulanabilen bir işlemdir. Ancak özellikle yaz aylarında yapılan işlemlerden sonra iyileşme döneminde ekim yapılan bölgeyi direkt güneş ışığına maruz kalmaktan korumak gereklidir.

   

  Saç Ekimi Yaptırmak İçin Tamamen Kel Olmayı Beklemek Doğru Mu?

  Tamamen saçların dökülmesini beklemek kesinlikle yanlıştır. Tamamen kelleşme olan kişi ancak 2 seans saç ekimi ile tamamen saçlı hale gelebilir. Yarıya kadar dökülmüş durumda bir seansta o bölümü kapatmak için kişinin saçsız geçen zamanını ortadan kaldırır. Dökülmesi kesin olmayan bir durumda beklemek doğru değildir.

   

  Saç Ekimi İşlemi İçin Yurtdışından Gelen Kişiler Nasıl Faydalanabilir?

  Saç ekimi işlemi için şehir dışından veya yurtdışından gelen kişiler anlaşmalı otellerimizden birinde en uygun fiyatlarla kalabilirler. Burada 4 gün kalmaları yeterlidir. 1. gün saç ekimi işlemi ve 4. gün saçın ilk yıkanması ile dönüş izni gerçekleşir.

   

  Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?

  Saç ekimi yapılamayacak kişileri şöyle sıralayabiliriz;

  •          18 yaş altı bireyler,
  •          Şeker hastaları,
  •          Tansiyon hastaları,
  •          Ensesinde doku alınacak saçlı bölgenin çok az, seyrek veya hiç kalmayan kişiler.

   

  Ürün özellikleri
  Ücretsiz Muayene Ücretsiz cilt analizi
  Tedavi Açıklaması Yaşın ilerlemesi, genetik hastalık veya kaza gibi çeşitli etkenler sonucu saç kaybı yaşayan kişilere yönelik gerçekleştirilen ve saçların tekrar sağlıklı ve doğal bir şekilde çıkmasını hedefleyen estetik operasyonları kapsamaktadır. Ayrıca saç ekimi; vücuttaki göğüs, kol, bacak ve özellikle de ense bölgelerinden alınan dökülmeye dirençli saç köklerinin, saç eksikliği olan bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilir.
  Tedavi Süresi Ortalama bir saç ekim seansı 5 – 9 saat kadar sürebilir.
  Önerilen Seans Sayısı Kişinin ihtiyacına göre, tek bir seans yeterli olabileceği gibi, seansların sayısı iki ya da üçe de çıkartılabilir. Seans sayısına göre fiyat artış göstermektedir.
  Tedavi Öncesi Eğer alkol kullanılıyorsa operasyondan en az 1 hafta önce bırakılmalıdır. / Aspirin gibi kan sulandırıcılar operasyonun bir hafta öncesinden bırakılmış olmalıdır. / Saçlara losyon, jöle, saç kremi gibi kimyasal ürünler sürülmemelidir. / Operasyona girmeden önce tedavisi devam eden tansiyon, şeker, kalp, ülser gibi rahatsızlıklar varsa bundan hekimin haberdar edilmesi, kullanılan ilaçların belirtilmesi gerekir. / Operasyona saçlar yıkanmış olarak gelinmesi gerekir. / Operasyon günü ve bir gün önceden itibaren kafeinli içeceklerin alınmamış olması gerekir.
  Tedavi Aşamaları Greftler (saç kümecikleri), donör bölgeden, manuel punch ya da mikromotor denilen milimetrik cerrahi cihazlar ile alınır. Alınan greftler, korunabilmeleri için, içinde besleyici bir sıvı bulunan bir kaba yerleştirilirler. Greftler, ekim işleminde kolaylık ve isabet sağlaması açısından; tekli, ikili ya da birkaç kök içeren gruplara ayrılırlar. Saç ekiminin yapılacağı alan, köklerin ekileceği kanallar açılır. Donör bölgede açılacak kanal sayısı ile ekilecek greftlerin sayısı eşit olmalıdır. Açılacak olan kanalların açısının doğru belirlenmesi, saçların doğal görünmesi bakımından büyük önem taşır. Ayrıca kanal açma işlemi esnasında, doğal bir saç çizgisi meydana getirmek de önemlidir. Sonraki aşama ise greftlerin ekilmesidir. Ekimin yapılacağı bölgede, tam olarak hangi noktalara kaçlı greftlerin ekileceğini bilmek önemlidir. Örneğin; doğal bir görünüm için ön saç çizgisine tekli greftlerin, arka bölgelere ise çoklu greftlerin ekilmesi idealdir.
  Kimlere Uygulanır Kalıcı saç dökülmesi sorunu yaşayanlar saç ektirebilirler. Saç ektirmede cinsiyet sınırlaması yoktur. Saç köklerinin alınacağı verici bölgede yeterli sayıda sağlıklı saç olduğu sürece her yaşta saç ekimi yapılabilir.
  Anestezi Sedasyon Yöntemi, Lokal Anestezi Uygulanır.