(0) Adet
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
TÜM KATEGORİLER
  Close
  Filters
  Tercihler
  Arama

  Ne zaman mamografi yaptırmalıyız?

   

  Mamografi taramasına ne zaman başlayacağınızdan emin değilseniz, Mayo Clinic'in önerilerine dikkat verebilirsiniz.
  Mayo Clinic'te doktorlar, kadınlara 40 yaşından başlayıp yıllık olarak devam eden mamografi taraması önermektedir.
  Mayo Clinic, kadınlara ve doktorlarına, mamografinin yararlarını, risklerini ve sınırlamalarını tartışmalarını ve en iyi olana birlikte karar vermelerini önerir.

  Değişen uygulamalara katılım sağlamak!
  Mayo Clinic, 40 yaşında başlayan taramayı destekler çünkü bu yaşlarda yapılan taramalarda meme anormallikleri tespit edilebilir. Kadınların 40'lı ve 50'li yaşlarındaki randomize çalışmalarından elde edilen bulgular, taramaların meme kanseri ölümlerini yüzde 15 ila 29 oranında azalttığını göstermiştir.
  Maalesef doktorlar göğsün dışına yayılabilen meme kanserleri ile göğüste sınırlı kalacak olanları ayırt edememektedirler, bu nedenle yıllık taramalar kanseri erken teşhis etmek ve meme kanserinden ölüm riskini azaltmak için en iyi seçenek olmaya devam etmektedir.
  Meme kanseri taraması için taramalar ilgili temel endişe, yanlış pozitif sonuç olasılığıdır. Bu, bir anormallik tespit edildiği anlamına gelir, ancak ek testlerden sonra kanser olup olmadığı ortaya çıkar.

  Bir taramada anormallik tespit edilirse, ek tahlil / tetkiklerin ve muhtemelen ultrason gibi ek görüntüleme testlerinin yapılması istenebilir. Bu testler, orijinal taramada gösterilen anormalliklerin doğruluğunu / yanlışlığını belirleyebilir.
  Bazı durumlarda, test yaptırırken göğüs dokusu örneğini çıkarmak için bir kadının biyopsi prosedürüne uyması gerekebilir. Biyopsi yapmak en güvenli ve net sonuç veren prosedürdür.

  Meme kanseri taramasına ne zaman başlayacağınız ve ne sıklıkta tekrarlayacağınız konusunda endişeleriniz varsa, bilinçli bir karar vermek için doktorunuzla görüşebilirsiniz. Birlikte kişisel tercihlerinize, tıbbi geçmişinize ve bireysel meme kanseri riskinize dayanarak sizin için neyin en iyisi olduğuna karar verebilirsiniz.
  Bunun için size sağlık koçumuzla ücretsiz bir görüşme organize edebiliriz.

  Doktorunuzla şu konular hakkında konuşun:
  Kişisel meme kanseri riskiniz
  Tarama mamogramlarının yararları, riskleri ve kısıtlamaları
  Meme farkındalığı için kendinizde memenizi elle muayene ederek göğüslerinizi daha iyi tanıyabilir, anormallikleri veya değişiklikleri belirleyebilirsiniz.

  Kanser taramalarınızı ihmal etmeyin..

  https://www.heryerdesaglik.com/40-ya%C5%9F-alt%C4%B1-kad%C4%B1n

   

  “Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.” 

  Yorumunu bırak