(0) Adet
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
TÜM KATEGORİLER
  Close
  Filters
  Tercihler
  Arama

  Devrim Niteliğinde OMEGA 3 Klinik Çalışmaları!

  Boston, MA - Harvard TH Chan'ın yeni bir meta-analizine göre , randomize klinik çalışmalarda omega-3 balık yağı takviyesi alan insanlar, plasebo verilenlere kıyasla kalp krizi ve diğer kalp-damar hastalıkları (KVH) riskinin daha düşük olduğunu açıkladı.Halk Sağlığı ve Brigham ve Kadın Hastanesi araştırmacıları, günlük omega-3 takviyesi ile kalp krizi, koroner kalp hastalığından ölüm ve CVD'den ölüm dahi çoğu CVD sonucunun azaltılması riski arasında bir ilişki bulmuş ancak inme için fayda görmemiştir. Ek olarak, daha yüksek dozlarda omega-3 balık yağı takviyesi, riskleri daha büyük oranda azalttı.

  https://www.heryerdesaglik.com/forthe-hbo-3-plus-omega-3-hindistan-cevizi-ya%C4%9Fi-biberiye-ya%C4%9Fi

  Çalışma 30 Eylül 2019 tarihinde çevrimiçi olarak Amerikan Kalp Derneği Dergisi'nde yayınlandı.
  Harvard Chan School'daki Beslenme bölümünden Doktora sonrası, ilk yazar olan Yang Hu “Bu meta-analiz, omega-3 desteğinin çoklu CVD(Kimyasal buhar biriktirme) sonuçlarının riski üzerindeki etkileriyle ilgili en güncel kanıtları sunuyor. Günlük omega-3 takviyesinin çoğunun KVH sonuç riskine karşı önemli koruyucu etkilerini bulduk ve derneklerin doz-yanıt şeklinde göründüğünü belirttik ”dedi.

  Gözlemsel çalışmalar balık tüketimi ile düşük kalp sağlığı hastalığı riski arasında bir ilişki olduğunu gösterirken, randomize kontrollü çalışmalardan (RKÇ) gelen sonuçlar tutarsız olmuştur. Geçen yıl yayınlanan iki inceleme, fayda için açık bir kanıt bulamadı. Bu yeni analizde, araştırmacılar yakın zamanda tamamlanan üç büyük denemeyi içeren ve örneklem büyüklüğünü% 64 arttıran güncellenmiş bir meta-analiz yaptılar. Hu ve meslektaşları tarafından analiz edilen toplam popülasyon, dünya genelinde 13 randomize çalışmada 120.000'den fazla yetişkin içermiştir. Analiz, omega-3'lerin en büyük randomize çalışması olan VITAL çalışmasını içeriyordu.

  Bulgular, günlük omega-3 balık yağı takviyesi alan kişilerin, plasebo alanlara kıyasla, kalp krizi ve koroner kalp hastalığı (KKH) ölümü riskinde% 8 azalma riski de dahil olmak üzere, inme dışındaki çoğu CVD sonucu için ölüm riskini düşürdüğünü göstermiştir. İlişkilendirme özellikle yüksek dozlarda omega-3 balık yağı takviyesi için belirgindi. Bu bulgu, randomize klinik çalışmaların çoğunda kullanılan 840 mg / gün üzerindeki deniz omega-3 takviyesi dozunun KVH riskinde daha fazla azalma sağlayabileceğini düşündürmektedir. Araştırmacılara göre, her yıl dünya genelinde birkaç milyon insanın bu CVD olaylarını yaşadığı göz önüne alındığında, riskteki küçük düşüşler bile yüz binlerce kalp krizi ve CVD ölümlerinin önüne geçiyor.

  “Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.” 

  Yorumunu bırak